CZYNNE: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 14:00

We współpracy z największymi w Polsce sieciami laboratoriów analitycznych ALAB realizujemy niemal wszystkie badania laboratoryjne dostępne na rynku światowym. Jakość badań jest stale monitorowana i udoskonalana, co potwierdzają stosowne certyfikaty jakości ISO 9001:2000.

Badania laboratoryjne w Centrum Medycznym Promed w Jeleniej Górze wykonywane są:

  • Prywatnie (nie jest wymagane skierowanie)

  • W ramach NFZ (wymagane skierowanie)

  • W ramach prywatnych ubezpieczeń medycznych (wymagane skierowanie)

Wykonywanie badań laboratoryjnych

Materiał do badań laboratoryjnych pobieramy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 14:00, a w przypadku pacjentów realizujących badania w ramach medycznych sieci ubezpieczeniowych w godzinach 8:00 – 14:00.

Na badania laboratoryjnie nie obowiązuje rejestracja. Pacjent chcący wykonać badania laboratoryjne w ramach NFZ lub prywatnie po przybyciu do przychodni pobiera numer z biletomatu znajdującego się w głównym holu i kieruje się bezpośrednio pod gabinet 134.

Odbiór wyników z badań laboratoryjnych

Odbiór wyników z badań laboratoryjnych możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00.

Wyniki większości badań możliwe są do odbioru jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Jeżeli czas oczekiwania na któryś z wyników jest dłuższy, pacjent zostaje o tym poinformowany w punkcie poboru. Wyniki badań odbierane są w wynikomacie znajdującym się w głównym holu przychodni. Aby uzyskać wynik swoich badań należy przyłożyć do skanera maszyny otrzymany podczas badania kod kreskowy i odebrać wydrukowany przez maszynę dokument.

Przygotowanie do wybranych badań laboratoryjnych

Do wykonania większości badań laboratoryjnych należy zgłosić się na czczo.
Jeżeli zażywane są stałe leki, należy skonsultować się z lekarzem, czy nie będą one wpływać na wyniki badań i czy istnieje możliwość ich zażycia po badaniu.
W dzień badania można pić jedynie wodę niegazowaną.
W przypadku zleconych badań moczu, kału lub nasienia, należy mieć ze sobą próbkę w jałowym, przeznaczonym do tego pojemniku.
Na dzień przed badaniem należy unikać wysiłku fizycznego.
Informacje dla pacjentów korzystających z prywatnych ubezpieczeń medycznych

Badania laboratoryjne w ramach prywatnych ubezpieczeń medycznych mogą Państwo wykonać na bieżąco, bez wcześniejszej rejestracji. Po przybyciu do placówki należy stawić się w rejestracji, celem zweryfikowania, czy dane świadczenie medyczne znajduje się w pakiecie Państwa ubezpieczenia. Pracownik rejestracji może dokonać takiej weryfikacji tylko w dniu wykonania badania.

Na badania laboratoryjne w ramach prywatnych ubezpieczeń medycznych każdorazowo obowiązuje skierowanie.

This is the title