Centrum Medyczne Promed w Jeleniej Górze rozpoczęło działalność leczniczą w 2000 r. i od przeszło 20 lat świadczy ponad 20 tysiącom pacjentów kompleksowe usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki oraz opieki specjalistycznej. Placówka główna mieści się w centrum miasta, w nowoczesnym, klimatyzowanym obiekcie o wysokim standardzie i jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przychodnia posiada dodatkowo dwa oddziały na terenie Jeleniej Góry, dzięki czemu chory może zgłosić się do placówki usytuowanej najbliżej domu.

Świadczenia zdrowotne w Centrum Medycznym Promed realizowane są zarówno w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w ramach umów z firmami ubezpieczeniowymi, w ramach prywatnych abonamentów medycznych, jak również w pełni komercyjnie.

Centrum Medyczne Promed zapewnia w pełni zinformatyzowaną obsługę swoich pacjentów, począwszy od rejestracji, przez gabinet lekarski, kończąc na elektronicznej dokumentacji medycznej i e-usługach. Przychodnia wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny i uznawana jest za najbardziej specjalistyczną placówkę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej w całym regionie.

Codzienną opiekę nad pacjentami pełni znakomity zespół lekarzy opieki podstawowej oraz specjalistycznej wraz z wykwalifikowanym personelem pielęgniarskim. Profesjonalizm i medycyna – to motto towarzyszące pracownikom Centrum Medycznego Promed w ich codziennej walce o zdrowie i życie każdego pacjenta. Wszystkie świadczone usługi medyczne realizowane są w sposób sprawny, profesjonalny i ukierunkowany na zaspokojenie oczekiwań pacjentów. Wysoką jakość świadczeń udzielanych w Centrum Medycznym Promed potwierdza uzyskany w 2010 roku certyfikat jakości EN ISO 9001. Ponadto przychodnia może się szczycić przyznanym certyfikatem „Przyjazna Przychodnia”, który stanowi wyróżnienie dla najlepszych placówek medycznych w Polsce.

Najwyższej klasy sprzęt medyczny

Pracownie diagnostyczne w Centrum Medycznym Promed wyposażone są w profesjonalny, najwyższej klasy sprzęt medyczny. Pracownia RTG wykonuje badania na nowym, cyfrowym oraz nisko dawkowym aparacie rentgenowskim Samsung XGEO GF50. Centrum ultrasonografii oferuje przeprowadzanie badań USG na trzech najnowocześniejszych aparatach firmy GE, które dedykowane są w szczególności wysokospecjalistycznym badaniom kardiologicznym, badaniom przepływów naczyniowych i badaniom tkanek miękkich. Poradnia urologiczna oraz poradnia ginekologiczna posiadają sprzęt ultrasonograficzny marki Voluson, który jest światowym liderem w zakresie badań urologicznych i ginekologicznych, w tym badań ciąży.